Параметричні меблі

Крім технічного визначення параметричного дизайну, стає звичайним називати стиль секційних меблів "параметричним". Часто такі предмети, як підвісні світильники, лавки та декоративні настінні світильники мають асиметричні або унікальні органічні форми. Однак «параметричний дизайн» за своєю суттю описує спосіб підходу до дизайну, а не обов'язково власний стиль. Це метод використання змінних, входів, виходів та налаштувань для створення унікальних дизайнів. Вони охоплюють різні галузі, від машинобудування до ювелірних виробів, графічного дизайну та багатьох інших.

Щоб по-справжньому зрозуміти цей спосіб конструювання, подумайте про різницю між м'якою глиною та загартованою обпаленою керамікою. Один з них м'який та податливий; він все ще може бути змінений та перетворений нескінченною кількістю різних способів. Якщо розробник моделі хоче внести конкретну зміну, він має повну свободу додати до нього свою зміну. З іншого боку, запечена модель залишається жорсткою та незмінною. Це більш менш кінцевий продукт. Не дивно, що параметричне програмне забезпечення, таке як Grasshopper, насправді використовує термін «запікання», щоб дозволити дизайнерам доопрацювати моделі, створені в їхньому параметричному визначенні або алгоритмі.

Коли люди говорять про «параметричні меблі», вони часто плутають стиль меблів з процесом, використаним при її виготовленні. Оскільки багато нових предметів меблів, лампи та архітектурні пристрої (такі як хвилястий настінний світильник, показаний вище) залежать від використання параметричного дизайну для їх створення, цей новий стиль почав майже створювати друге визначення самого слова "параметричний". Що ж тоді є «параметричний» стиль меблів? Є кілька елементів, які зазвичай характерні для більшості дизайнів цієї нової категорії.

  1. Органічний

 

Вроджений. Найефективніші та найкрасивіші дизайни у ​​всьому світі народжуються в результаті вирощування. Стільники у вуликах. Міцність та простота молекулярних зв'язків. Стебло бамбука (який надихнув Тайбей 101 - найвищий будинок у світі на момент його завершення). Багато художників, архітекторів і дизайнерів, що використовують параметричні інструменти, люблять черпати натхнення у формах і візерунках, що зустрічаються в природі, тому що ці стародавні конструкції витримали остаточне випробування часом - і вижили.

 

  1. Розрізані деталі

Багато дизайнерів, що працюють у параметричному стилі, постійно шукають практичні та надійні способи втілення абстрактних форм у реальність. Одна з найпривабливіших якостей робіт у параметричному стилі – це вроджена здатність фіксувати форми, які люди не звикли бачити. Можливо, це лава, що нагадує акулу, або настінне панно, що коливається, як поверхня океану. Хоча це і не обов'язково для параметричного стилю, найпоширенішим рішенням для виготовлення цих поліморфних форм є використання кусків секційованих дерева, акрилу або інших матеріалів. Для їх створення дизайнери часто використовують два пов'язані інструменти - лазерний різак та фрезерний верстат з ЧПУ.

 

  1. Створено на 3D-принтерах.

Як популярна альтернатива «секційному» вигляду іноді буває достатньо 3D-принтера, щоб втілити продукт у життя. Багато дизайнерів, що займаються параметричними роботами, успішно вивели на ринок підвісні світильники та інші вироби, використовуючи не що інше, як 3D-принтер та кілька лампочок. Однак такий дизайн може мати свої проблеми. У порівнянні з процесами лиття під тиском, 3D-друк може бути неймовірно дорогим та трудомістким. Для будь-якого об'єкта розміром більше 12 дюймів у кубі майже гарантовано знадобиться не менше 8 годин для завершення друку, а сировина, яка використовується в цих машинах, може вимагати дуже високих продажних цін. З іншого боку, 3D-друкарські конструкції можуть відкрити двері до безлічі складних форм, які просто неможливо було б виготовити іншим способом, що для багатьох людей допомагає виправдати вищі ціни, які можуть коштувати ці конструкції. 3D-друк також відкрив двері для сотень нових параметричних дизайнерів, які отримали можливість безпосередньо продавати на ринку нові ідеї, замість того, щоб чекати тижня або місяці, щоб отримати форми для лиття під тиском за 10000 доларів, зроблені, як завжди робили дизайнери в минулі десятиліття .

 

  1. Геометрично абстрактне

Багато дизайнів, створених параметрично, імітують природу. Однак багато інших повністю ігнорують будь-які очікування. Живучи у вік цифрових технологій, світи абстрактної математики та меблів починають формуватися, зливатися і іноді дивним чином врізатися один в одного. Візерунки та форми, що спотворюють реальність, які неможливо було створити раніше, тепер не тільки можливі, а й просто.